Na wiki Deberes znajdziecie zwykle interaktywne ćwiczenia, piosenki, filmy na youtubie, etc.
Te actividades są przygotowane dla Was po to, abyście przedłużali kontakt z językiem hiszpańskim w domu (potrzebne są minimalnie 4 h tygodniowo takiego kontaktu), a także zapoznali się z ciekawymi możliwościami uczenia się hiszpańskiego online. Zadania te robimy dla siebie, powtarzamy odsłuchy czy dane ćwiczenie tyle razy, ile chcemy. Sami decydujecie. Mam nadzieję, że okażą się one dla was interesujące.
Pytania, które Wam zadaję, to są tylko pytania kontrolne, jakoś muszę sprawdzić czy w ogóle zajrzeliście do tych zadań. Myślę, że rozumiecie iż nie ma sensu szybkie znalezienie odpowiedzi tylko na te pytania i poprzestanie na tym...
  1. Macie zawsze około 2 tygodni albo nawet 3 na zrobienie zadania. Zawsze gdy pracujemy nad danym rozdziałem z książki robimy odpowiedni rozdział z Wiki Deberes. Ostatecznym terminem przesłania odpowiedzi z danego rozdziału (najlepiej w jednym mailu z wszystkich 5 zadań) jest moment zakończenia danego unidad. Odpowiedzi na pytania kontrolne proszę przesłać na profewera(malpa)gmail.com.
  2. Sprawdzam zadania w poniedziałek, wtorek lub też piątek rano (zależnie od grupy). Jeśli jest ok wpisuję na listę (dostaniecie mailem zaproszenie do oglądania tej listy, będą na niej procenty za te właśnie zadania oraz za ćwiczenia). Jeśli nie ma, nie będę sprawdzać aż do następnej wolnej chwili. Oznacza to, że deberes pendientes (zalegle) mogą być wpisane dopiero po jakimś czasie.
  3. Jeśli ktoś nie umie zrobić zadania, proszę spytać o radę kolegi, ew. proszę napisać w mailu, że się nie rozumie lub też spytać się mnie na zajęciach.
  4. Jak wysyłamy odpowiedzi - w temacie podajemy tytuł unidad oraz numery zadań (np. unidad 4 deberes 1 lub unidad 3, deberes 1, 2, 3) oraz grupę (np. Paella).
  5. Odpowiedzi przysyłamy w mailu, NIE w załączniku.
  6. Podpisujemy się co najmniej imieniem pod każdym zadaniem.
  7. Staramy się robić zadania domowe do danego rozdziału na raz i wysyłać w jednym mailu. To mi ułatwi sprawdzanie.
  8. Jeśli ktoś nie zrobił zadania na czas to pisze osobny mail i w temacie dodaje "deberes pendientes" (zaległe zadanie) i reszta już jak wyżej.
Będę bardzo wdzięczna za trzymanie się powyższych zasad, pomoże mi to bardzo w szybkim sprawdzaniu waszych deberes.
Pamiętajcie także o tym, ze w bocznym pasku macie dostęp do wiki Repasos, gdzie znajduje się więcej materiału oraz link do bloga, abyście nie musieli go szukać.